Klinikiniai tiesioginio registravimo ir biotelemetriniai tyrimų metodai

Medicininės pedagoginės kontrolės instrumentiniai tiesioginio registravimo ir biotelemetriniai metodai.
INSTRUMENTINIAI TIESIOGINIO REGISTRAVIMO METODAI.
Dažniausiai iš šios grupės metodų taikoma: elektrokardiografinja , polikardiografija, miotometrija, chronaksometrija ir tt.
·         ELEKTROKARDIOGRAFIJA. Tai pats vertingiausias metodas. Gerą organizmo reakciją į fizinį krūvį apibendrina sinusinis ritmas.
·         POLIKARDIOGRAFIJA. Remiantis mioksardo susitraukimo f-cijos kitimais, polikardiografija leidžia įvertinti fizinių krūvių adekvatumą, sportininko galimybėms, atsistatymo periodo trukmę ir kt.
·         OKSIHEMOGRAFIJA. Taikoma treniruotės metu sportininkams tų šakų, kurių treniruotės nėra susijusios su dideliais darbo vietos pakitimais (sunkioji atletika) kraujo oragnizacijos pakitimą su fizinio krūvio pobūdžiu lyginimas leidžia kartu su kitais metodais įvertinti krūvio dydį ir sportininko f-cinės būklės lygį.
·         CHRONAKSIMETRIJA. Ji leidžia įvertinti nervų ir raumenų sistemos f-cinę būklę nustatant reobazę ir chronaksiją. Labai sunkios treniruotės sumažina  reobazės ir chronakcijos dydį.  Labai reikšmingas šis metodas įvertinant ir nuovargio laipsnį.
·         MIOTOMETRIJA. Tai metodas nervų ir raumenų sistemai tirti.esant nuovargiui po treniruočių atsipalaidavusių raumenų standumas yra didesnis, o įsitempusių – mažesnis. Dėl to labai sumažėję įtemptų  ir atsipalaidavusių raumenų tonuso amplitudė.kasdieniniai šių rodiklių nustatymas leidžia įvertinti krūvių poveikį raumenims, atsistaymo laipsnį, kartu ir reguliuoti  krūvį.

·         MIOGRAFIJA. Ji taikoma latentinio įsitempimo ir latentinio atsipalaidavimo periodui nustatyti, nes jų pakitimai fizinio krūvio metu iš dalies apibūdina raumenų nuovargį ir atsistatymo trukmę.