Sportininkų kvėpavimo sistemos dažnesni susirgimai.

Sportininkų kvėpavimo sistemos dažnesni susirgimai.
Bronchitas – kvėpavimo takų uždegimas, kurį sukelia arba mikroorganizami, kurių nuolatos yra nosiaryklėje, arba kokie nors cheminiai ar terminiai dirgikliai (karšti garai, troškinančios dujos ar kitos gleivinę dirginančios medžiagos.
Labai dažnai juo susergama peršalus, nes nusilpsta organizmas ir susidaro sąlygos esančioms nosiaryklėje bakterijoms daugintis. Neretai bronchitai lydi kitas ligas (gripą, slogą, tymus, kokliušą it kt infekcines ligas.

Ūminis bronchitas – dažnai pasižymi trumpa ir gerybine eiga, sergantysis skundžiasi kosuliu, skrepliavimu, prakaitavimu. Kosulys iš pradžių skausmingas“deginantis krūtinę“. Po kelių dienų skreplių padaugėja ir kosulys palengvėja. Per 1-2 sav visiškai pranyksta skrepliavimas ir kosulys.
Nusilpusiems asmenims ar nerūpestingai gydantis, ūminis bronchitas gali komplikuotis plaučių uždegimu ar pereiti į lėtinį bronchitą.

Ūminis plaučių uždegimas – plaučių uždegimas yra ūminė infekcinė liga, kurią sukialia įvairūs mikroorganizmai (stalifokokai, pneumokokai, treptokokai ir tt.) plaučių uždegimas gali būti židininis arba skiltelinis ir krupinis. Dažniausiai sukėlėjai patenka iš aplinkos su kvėpuojamu oru. Liga prasideda staiga šalčio keitimu, aukšta temperatūra, skausmu viename ar kitame šone, kuris sustiprėja kosint ar giliai kvėpuojant, bendru silpnumu, galvos skausmais.. ligonio veidas paraudęs ant lūpų atsiranda bėrima, kvėpavimas padažnintas.


Spontaninis pneumotoraksas – pneumotoraksu vadinama tokia būklė, kai į krūtinplėvės ertmę patenka oro ir suspaudžiamas plautis. Sportuojant, padidėjus spaudimui krūtinės ląstoje gali įvykti spontaninis pneumotoraksas; fizinio įtempimo metu staiga pradeda skaudėti krūtinę, atsiranda dusulys. Skausmas labai stiprus, prasideda sausas kosulys, veidas pamėlynuoja. Dėl spaudimo pakitimo krūtinės ląstoje pablogėja kraujo apytaka, ligonis gali staiga uždusti.